Kioski multimedialne z monitorami dotykowymi - infokioski

Infokiosk z monitorem dotykowymInfokioski zwane inaczej inteligentnymi kioskami to kioski multimedialne z monitorami dotykowymi, czyli wykorzystanie najnowszej technologii komputerowej od pewnego czasu stosowanej zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Swój sukces zawdzięczają dużej funkcjonalności i designowi, który można dopasować niemalże do każdego wnętrza.

Czym właściwie są infokioski?

Infokioski to niewielkie urządzenia-  kioski multimedialne, którymi steruje komputer w celu szybkiego przekazywania informacji. Zastosowanie infokiosków jest bardzo szerokie, można je spotkać niemalże we wszystkich urzędach, gdzie pełnią rolę szybkiej i bezbłędnej informacji zmniejszając kolejkę w punkcie obsługi klienta, mogą również pełnić role drogowskazu w dużych obiektach, lub też kierować ludzi do odpowiedniego stanowiska obsługi. Ich potencjał jest niemalże nieograniczony.

Dla większości osób infokiosk to atrakcyjnie obudowana skrzynka,  w rzeczywistości jest to innowacyjny komputer obudowany w taki sposób, by pasował do wystroju pomieszczenia, w którym się znajduje. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii komputerowej urządzenia te są przystosowane do udzielania wszelkiego rodzaju informacji za pomocą dźwięku, atrakcyjnej grafiki, animacji  i wideo. Bezkonkurencyjnie zastępują pracę wielu osób, udzielając odpowiedzi na pytania, poszerzając wiedzę, lub wskazując drogę w zależności od obiektu do którego infokiosk został przystosowany.

Sektor publiczny, oraz wielu przedsiębiorców cenią infokioski za niskie koszty ich użytkowania, oraz ich przystępność dla klienta. Kolejną zaletą tego multimedialnego urządzenia jest fakt, iż przyszły właściciel infokiosku ma możliwość dopasowania oprogramowania tak by spełniał wszystkie jego oczekiwania. W praktyce oznacza to, iż każdy infokiosk jest inny, wszystko zależy od tego kto go zamawia i w jakim celu.

Infokioski można stosować zarówno wewnątrz pomieszczenia jak na zewnątrz. Posiadają one monitory dotykowe, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo proste, nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy, gdyż ich główną zaletą jest takie oprogramowanie, które prowadzi krok po kroku użytkownika, by nawet osoba mająca z nim do czynienia po raz pierwszy nie miała najmniejszych problemów z uzyskaniem informacji.

Czemu zawdzięczają swój sukces infokioski?

Po pierwsze są znacznie tańsze od zatrudnionego pracownika lub nawet kilku osób, gdyż urządzenie to działa 24 godziny na dobę co daje nam trzy pełne etaty, ponadto pozwala na przełamanie wielu barier, szczególnie wśród osób nieśmiałych, które wstydzą się zadać pytanie pracownikowi, lub nie chcą oczekiwać w długiej kolejce do tradycyjnego punktu obsługi klienta. Kolejną bardzo ważną rolą infokiosków jest możliwość obsługi osób głuchoniemych, które jeszcze do niedawna w celu uzyskania jakiejkolwiek informacji potrzebowały tłumacza, co wiązało się z koniecznością zatrudnienia pracownika ze znajomością języka migowego. W muzeach czy innych instytucjach o charakterze edukacyjnym stanowią swoistą atrakcję dla najmłodszych, którzy poprzez zabawę zdobywają wiedzę.

Jak widać dobrze przemyślany infokiosk i ustawiony w optymalnym miejscu może przynieść dużo korzyści i pozwala na wprowadzenie oszczędności w firmowej kasie.

itouchsystem.pl