Wynajem aut i busów szybko i niedrogo

Wynajem aut i busówWynajem aut i busów szybko i niedrogo

Nie każdy posiada własny samochód i jest to podyktowane wieloma względami. Po pierwsze: kwestie finansowe. Nie oszukujmy się, dla przeciętnego Polaka posiadanie i utrzymywanie pojazdu nie jest tanie. Kosztuje wszystko: paliwo, bez względu na jego rodzaj, przeglądy, ewentualne naprawy, kupno dodatkowego wyposażenia, kosmetyków samochodowych czy części.

Kolejną kwestią jest konieczność zaparkowania samochodu oraz jego odpowiedniego zabezpieczenia. Nie zawsze mamy do dyspozycji garaż lub miejsce parkingowe, które możemy dowolnie użytkować. Ponadto, w wielu przypadkach korzystamy obecnie z komunikacji miejskiej lub poruszamy się pieszo i posiadanie auta, które będzie rzadko użytkowane nie jest opłacalne.

Wielu doświadczonych kierowców może potwierdzić, że samochód eksploatowany okazyjnie częściej się psuje, na przykład zimą. Jak więc poradzić sobie, jeśli nie mamy auta, a akurat jest nam potrzebne? Samochód możemy oczywiście pożyczyć lub… wynająć.

Wynajem samochodów

Coraz więcej firm oferuje dziś szybki i sprawny wynajem samochodów dla klientów indywidualnych i firm. Wypożyczyć można zarówno auta osobowe, jak i ciężarowe czy przyczepki. Coraz bardziej popularna staje się również usługa wynajmowania busów. Kiedy i kto może zdecydować się na skorzystanie z oferty wypożyczenia samochodu? Praktycznie każdy i zawsze. Samochody osobowe wynajmowane są zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Auto można wynająć na dojazd do pracy, wyjazd w delegację czy dla znajomych, którzy przyjeżdżają w odwiedziny. Bardzo popularne jest również wypożyczanie samochodów w momencie, gdy nasze, prywatne auto jest niesprawne. Jeśli naprawa potrwa kilka dni lub tygodni, możemy w tym czasie swobodnie poruszać się wypożyczonym samochodem, dojeżdżać nim do pracy czy szkoły i nie odczuwać niedogodności, związanej z brakiem pojazdu.

Wynajem mniejszych aut osobowych i busów na wakacje

Wiele osób, wyjeżdżając na wakacje, chętnie korzysta z możliwości wynajmowania samochodów. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i nowoczesne. Osoby prywatne decydują się również na wypożyczanie samochodów z przyczepkami czy busów. Auto z przyczepką przyda się, gdy chcemy coś przewieźć, a akurat nikt ze znajomych nie dysponuje tego typu sprzętem. Busy z kolei są doskonałym rozwiązaniem w przypadku chęci zorganizowania wyjazdu z całą rodziną czy przyjaciółmi. Busy, mieszczące do 9 osób z kierowcą, może prowadzić każdy, kto posiada ważne prawo jazdy kategorii B. W przypadku aut większych, niezbędne są dodatkowe uprawnienia. Jeśli akurat nikt ze znajomych ich nie posiada, można zdecydować się na wynajęcie kierowcy. Gdy koszty tej usługi rozłożą się po wszystkich pasażerach, nie będą zbyt odczuwalne dla naszego portfela. Busem możemy pojechać niedaleko, do sąsiedniego miasta lub też wybrać się w odległe miejsce, a nawet za granicę.

Wynajem busów przez szkoły

Większe busy wynajmują również szkoły, decydujące się na zorganizowanie dzieciom czasu w ciekawy sposób, na przykład zabierając uczniów na basen, do kina, teatru czy muzeum. W wielu wypożyczalniach możliwe jest także wynajęcie samochodu dostawczego czy ciężarowego, który doskonale sprawdzi się przy prywatnej przeprowadzce.

A co z firmami? I one mogą wynajmować samochody, zarówno osobowe, jak i ciężarowe.

Wynajem na potrzeby firmy

Auta osobowe sprawdzą się podczas delegacji, a busy: w przypadku wyjazdów integracyjnych czy służbowych, w które zaangażowana jest większa liczba osób. Firmy wynajmujące proponują więc bardzo nowoczesną i rozbudowaną ofertę, elastycznie dopasowaną do wymagań odbiorców.